top of page

Tworzymy historię pickleballa w Polsce

O nas
Pasja

Zaczęło się niewinnie, od przypadkowej rozmowy na Międzynarodowej Konferencji Sportów Rakietowych w Orlando. Tam w prezencie otrzymaliśmy pierwszy komplet do gry w 'pikla'. Rozmowa przy stoisku firmy Selkirk, produkującej doskonałej jakości rakietki do gry, przekonała nas, żeby spróbować i w Polsce.

 

Z początku nieśmiało, stopniowo w sport zaangażowały się dzieci. Przy każdej wizycie na boisku szkolnym, pustym parkingu, znalezionym przy okazji wycieczki pustym deptaku, rozstawialiśmy się do gry i za każdym razem wokół zbierała się grupka chętnych, żeby spróbować, bo to: "Taka dobra zabawa! A ja też mogę spróbować?"

I tak powstało nasze Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Pickleballa "Polski Pickleball" z siedzibą w Pszczynie (woj. śląskie). Stowarzyszenie zostało wpisane do rejestru stowarzyszeń zwykłych Starosty Powiatu Pszczyńskiego, a Przedstawicielem zgodnie z regulaminem stowarzyszenia został Marcin Matysik. Partnerami naszej akcji promującej pickleball i aktywność fizyczną zostały firmy Selkirk i PickMee.

No to do dzieła!

Chcesz grać? Możemy Ci pomóc!

Jeśli jesteś początkującym graczem, zapraszamy do śledzenia naszej strony. Tu będziemy informować o najbliższych wydarzeniach związanych z pickleballem, o rozgrywanych turniejach, zniżkach sponsorskich na sprzęt. Zapraszamy również do zostania członkiem naszego stowarzyszenia. 

Jeśli masz możliwość stworzenia klubu pickleballa lub promocji tego sportu w Twojej okolicy - chętnie pomożemy! Zostań naszym Ambasadorem! Skontaktuj się z nami mailowo.

Plan pracy na najbliższe miesiące
  • stworzenie mapy miejsc, w których z przyjemnością, w miłej atmosferze i w doskonałym towarzystwie oddasz się grze w pikla;

  • zaangażowanie Ambasadorów Pickleballa do działania w lokalnych środowiskach;

  • przygotowanie pierwszych nieoficjalnych Halowych Mistrzostw Polski - planujemy zorganizować je już w najbliższym sezonie zimowym;

  • niech będzie o piklu głośno!

bottom of page