Pickleball to sport rakietowy, który jest mieszanką tenisa ziemnego, ping ponga oraz badmintona. Mecze singlowe lub deblowe rozgrywane są zarówno na otwartym powietrzu, jak i pod dachem. Gracze używają kompozytowych rakietek do przebijania polimerowej piłeczki nad siatką. 

 

Na pierwszy rzut oka pickleball przypomina tenis, ale różni się od niego zasadniczo. Prędkość piłki przy grze w pickleball jest 3 razy mniejsza, podobnie jak pole do gry, które jest ponad 3 razy mniejsze od kortu tenisowego. Z tego właśnie powodu pickleball jest odpowiedni dla osób w każdym wieku, łatwy do nauczenia się również dla tych, którzy nie mieli wcześniej do czynienia ze sportami rakietowymi. Pickleball to doskonały wybór dla osób, dla których tenis jest (bądź był w przeszłości) zbyt wymagający fizycznie.

Pickleball to obecnie najszybciej rosnący sport w USA z ponad 3 milionami aktywnych graczy, którzy grają na specjalnie przygotowanych placach do gry, ale także na zwykłych kortach tenisowych lub badmintonowych, boiskach, parkingach oraz przed swoimi domami.

.

.

© 2019 Polski Pickleball - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Pickleballa

  • Czarny Instagram Ikona